Zespół

Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i nowatorskich pomysłów, łącząca liderów lokalnych społeczności, ekspertów w różnych dziedzinach oraz aktywistów miejskich. Razem pracujemy na rzecz promocji Łodzi jako miasta otwartego, dynamicznego i przyjaznego dla mieszkańców oraz gości. Każdy członek naszego stowarzyszenia wnosi nie tylko swoją unikalną wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim ogromne serce i zaangażowanie w działania na rzecz lepszej przyszłości Łodzi. Zapraszamy do poznania nas bliżej i dołączenia do naszych inicjatyw!

Kosma Nykiel

Przewodniczący

Łódzki społecznik i urbanista. Radny Rady Miejskiej w Łodzi w kadencji 2024-2029. Ekspert z zakresu mieszkalnictwa i transportu, współpracujący z think-tankami z całej Polski. Ukończył urbanistykę na University College London, przez 7 lat pracował w londyńskim samorządzie, zajmując się planowaniem przestrzennym i infrastrukturalnym oraz zarządzaniem miastem opartym o dane. Prywatnie pasjonat podróżowania, górskich wędrówek i jugosłowiańskiego rocka.

Justyna Wołkowska

Wiceprzewodnicząca

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Radczyni prawna zajmująca się głównie zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego oraz ubezpieczeń majątkowych.

Daniel Podmanicki

Skarbnik

Absolwent 1 LO. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami i usprawnianiem działania międzynarodowych przedsiębiorstw. Mieszka na Bałutach.

Hubert Leśniak

Hubert Leśniak

Łodzianin z wyboru. Bez pamięci zakochany w Księżym Młynie gdzie mieszka od blisko 10 lat. Z wykształcenia finansista pracujący jako Starszy Analityk Finansowy w jednej z warszawskich korporacji. Hubert działa w ŁCN od ponad roku, żadnych tematów się nie boi, ale szczególnie bliskie są mu te związane z infrastrukturą, remontami, zarządzaniem miejskimi spółkami oraz organizacją transportu zbiorowego. Dumny posiadacz akwarium, którego główną gwiazdą jest glonojad o imieniu Marcel. W wolnych chwilach uwielbia spacerować po mieście i robić zdjęcia. 

Martyna Urbańczyk

Od wielu lat działa na rzecz demokracji miejskiej w Łodzi. Współpracowała przy kampanii inaugurującej pierwszy Budżet Obywatelski i współorganizowała II Kongres Ruchów Miejskich. Angażowała się w ogólnopolski ruch kooperatyw spożywczych i była koordynatorką jednej z nich w naszym mieście, nagrodzonej „Punktem dla Łodzi”. Członkini partii Razem i radna krajowa. Pracuje w biurze poselskim Posłanki na Sejm RP Pauliny Matysiak. Od lat wspiera też lokalne stowarzyszenia działające na rzecz mieszkańców i mieszkanek miasta. Mieszka na Osiedlu Śródmieście-Wschód. Specjalizuje się w dostępie do informacji publicznej.

Adam Macander

Urodzony w 1976 r. w Łodzi. Aktywny działacz społeczny zaangażowany w rozwój lokalnych inicjatyw. Przewodniczący Rady Osiedla od 2019 r., założyciel Stowarzyszenia Mieszkańców wspierającego lokalne projekty infrastrukturalne, edukacyjne, historyczne, wspomagające aktywność mieszkańców.